Mecze

PLFA II | Rzeszów Rzeszów Rockets 33 : 0 AVIATORS Mielec 26 sierpnia 2017 13:00
PLFA II | Mielec AVIATORS Mielec 0 : 80 Crusaders Warszawa 13 sierpnia 2017 12:00
PLFA II | Mielec AVIATORS Mielec 6 : 48 Rzeszów Rockets 30 lipca 2017 12:00
PLFA II | Radom Green Ducks Radom 58 : 6 AVIATORS Mielec 16 lipca 2017 12:00
PLFA II | Mielec AVIATORS Mielec 0 : 68 Tytani Lublin 8 lipca 2017 17:00
PLFA II | Warszawa Crusaders Warszawa 80 : 0 AVIATORS Mielec 1 lipca 2017 17:30

O klubie


Klub Futbolu Amerykańskiego AVIATORS Mielec powstał w 2013. Od tego czasu klub dąży do popularyzacji futbolu amerykańskiego na terenie Mielca i okolic. Podczas dotychczasowej historii klubu organizowaliśmy i braliśmy udział w wydarzeniach organizowanych przez firmy, przeszkola, szkoły czy ośrodki kultury i sportu na terenie regionu.

2013

Wrzesień – powstaje zamysł utworzenia drużyny futbolu amerykańskiego w Mielcu.

Październik – Klub Futbolu Amerykańskiego AVIATORS Mielec zostaje wpisany do rejestru klubów sportowych prowadzonych przez Starostę Powiatu Mieleckiego.

Listopad – Zostaje przeprowadzona pierwsza rekrutacja zawodników, wzięło w niej udział ~40 chętnych.

Grudzień – Zostaje podjęta decyzja o udziale w lidze w sezonie 2014, klub zostaje zgłoszony do rozgrywek PLFA 8.

2014

Luty – zostaje przeprowadzona kolejna rekrutacja zawodników, tym razem pojawia się na niej ~20 chętnych.

Marzec – po trzymiesięcznym okresie przygotowań spotykamy się na grze kontrolnej na bocznym boisku „Gryf” z wicemistrzem Polski (Przemyśl Bears). Spotkanie przegrywamy zbierając pozytywne opinie.

Maj – Organizujemy pierwszy turniej Futbolu Amerykańskiego w Mielcu (w ramach rozgrywek PLFA 8), goszcząc w nim: Zagłębie Steelers „B”, Silesia Re”B”els oraz Przemyśl Bears. Przegrywamy oba mecze (0:18 ze Steelers oraz 18:28 z Bears) udowadniając przeciwnikom, że muszą się z nami liczyć w następnym turnieju.

Czerwiec – Rozgrywamy drugi turniej eliminacyjny w Przemyślu i notujemy pierwsze historyczne zwycięstwo z Re”B”els  (14:6). Niestety układ tabeli ułożył się przeciwko nam i nie byliśmy w stanie awansować do kolejnej fazy rozgrywek.

Sierpień – Bierzemy udział w Dniach Mielca prezentując własny klub oraz mierząc się z drużyną Ravens Rzeszów w odmianie ośmioosobowej remisując z doświadczonym przeciwnikiem 21:21.

Październik – Rozgrywamy sparing w Przemyślu z zaprzyjaźnioną nam drużyną oraz świętujemy pierwszy rok istnienia klubu z pięknym tortem.

Listopad – Rozpoczynamy przygotowania do kolejnego sezonu ósemkowego cel: Mistrzostwo.

2015

Styczeń – zostaje podjęta decyzja o zorganizowanie sekcji juniorskiej na bazie 12 trenujących z nami młodych zawodników, drużyn zostanie połączona z drużyną juniorską Przemyśl Bears, a w rozgrywkach wystartują pod nazwą Flying Bears.

Luty – Zostaje przeprowadzona kolejna rekrutacja do drużyny, przyjmujemy 10 nowych zawodników i nasza kadra na sezon liczy ich 30.

Marzec – poznajemy plan rozgrywek, okazuje się, że swoje zmagania rozpoczniemy dopiero na koniec sierpnia, musimy zmienić plan przygotowań do sezonu.

Maj – organizujemy w Mielcu juniorski turniej w ramach rozgrywek PLFA J8. Drużyna Flying Bears pokazała się z bardzo dobrej strony przegrywając jedynie z drużyną Tychy Falcons (14:32) oraz wygrywając z Rebels (40:12). W drugim turnieju w Tychach drużyna uległa Kings (28:40) oraz wygrała mecz z Rebels (30:0). Niestety nie udało się awansować do dalszej fazy rozgrywek.

Czerwiec – bierzemy udział w I Memoriale Ryszarda Szaro, przegrywając oba mecze w nim oraz tracąc kluczowych zawodników z powodu kontuzji. Cel na sezon stoi pod znakiem zapytania.

Lipiec – Rozgrywamy przedsezonowy sparing z Jaguars Kąty Wrocławskie, który pokazał nam jak dużo mamy do przepracowania żeby załatać luki, sezon co raz bliżej.

Sierpień – Rozgrywamy turniej w ramach PLFA 8 w Żurawicy, k. Przemyśla mocno przegrywając z Rockets (0:36) oraz wygrywając z faworyzowanymi Bears (8:24), narozrabialiśmy w grupie. Każda drużyna przed kolejną fazą rozgrywek ma bilans 1-1.

Wrzesień – Na turniej do Rzeszowa jedziemy w mocno okrojonym składzie, bez kluczowych zawodników. Przegrywamy oba mecze, kończąc sezon na ostatnim miejscu w tabeli.

Październik – Organizujemy podsumowanie sezonu w restauracji „American Chicken” nagradzając zawodników za poprzedni sezon. W trakcie spotkania podejmujemy decyzję o rezygnacji z gry w ósemkach, chcąc ograć się w przyszłym roku w dłuższym sezonie.

Listopad – Organizujemy pierwszą rekrutację przed sezonem 2016, chętnych do gry ~40.

2016

Styczeń –Zgłaszamy zespół do rozgrywek PLFA II, za cel stawiając sobie szczególnie edukację oraz walkę o środek tabeli w grupie.

Luty – Organizujemy kolejną rekrutację do drużyny na której zjawia się 10 chętnych.

Marzec – Nawiązujemy współpracę z MUKS Iryda Mielec wspólnie przeprowadzając wtorkowe treningi kondycyjne.

Kwiecień – Spotykamy się na wspólnym treningu z Rockets Rzeszów w Mielcu na „żelaznych”. Trening pokazuje nam, że zmierzamy w dobrym kierunku.

Maj – Nasi juniorzy spotykają się na dwudniowym obozie przygotowawczym z Przemyśl Bears oraz Kraków Kings. Drużyna Bears wygrywa z Kings na zakończenie obozu. Seniorzy jadą do Rybnika na mecz towarzyski z Rybnik Thunders, kontuzji doznają obaj rozgrywający, mecz przegrywamy przez nieskuteczność w decydujących fazach gry.

Czerwiec – Domykamy szczegóły startu rozgrywek, przygotowujemy się pod Zagłębie Steelers. Do drużyny dołącza 10 zawodników Przemyśl Bears, zamykamy kadrę liczącą 40 zawodników.

Lipiec – Zwycięstwo 2.07 w Debiucie w II Lidze z doświadczoną drużyną Zagłębie Steelers, która jeszcze sezon wcześniej występowała 2 szczeble rozgrywek wyżej – 6:0. Kolejny mecz rozgrywamy 24.07 u siebie z faworytem grupy Silvers Olkusz, przegrywamy przy pełnych trybunach 14:35. Tydzień później (31.07) spotykamy się w rewanżu, przegrywamy 35:0.

Sierpień – jedziemy do Rzeszowa po zwycięstwo w derbach, popełniamy kardynalne błędy na boisku nie realizując założonego planu gry… zostajemy sprowadzeni na ziemię, 42:0.

Wrzesień – gościmy Kraków Tigers, mimo nie zdobycia żadnego przyłożenia pokazaliśmy się z dobrej strony przeciwnikom. Przez dużą część meczu to my kontrolowaliśmy przebieg meczu, mimo wąskiego składu daliśmy z siebie wszystko.

Październik, Listopad - przerwa posezonowa, zgłoszenie do rozgrywek PLFA II w sezonie 2017, pierwsza rekrutacja do druzyny na nowy sezon.

2017

Styczeń, Luty – Treningi kondycyjne w hali sportowe. Udaje się nam otrzymać wysokie dofinansowanie na rozwój klubu - zaczynamy wdrażać wieloletni plan organizacyjny.