Mecze

PLFA II | Rzeszów Rzeszów Rockets 33 : 0 AVIATORS Mielec 26 sierpnia 2017 13:00
PLFA II | Mielec AVIATORS Mielec 0 : 80 Crusaders Warszawa 13 sierpnia 2017 12:00
PLFA II | Mielec AVIATORS Mielec 6 : 48 Rzeszów Rockets 30 lipca 2017 12:00
PLFA II | Radom Green Ducks Radom 58 : 6 AVIATORS Mielec 16 lipca 2017 12:00
PLFA II | Mielec AVIATORS Mielec 0 : 68 Tytani Lublin 8 lipca 2017 17:00
PLFA II | Warszawa Crusaders Warszawa 80 : 0 AVIATORS Mielec 1 lipca 2017 17:30

Futbol w szkole!


Dążąc do popularyzacji naszej dyscypliny wychodzimy do Państwa z ofertą organizacji zajęć z bezkontaktowej odmiany futbolu amerykańskiego jaką jest futbol flagowy - jest to bezprecedensowo jedna z najlepszych form rozwoju młodego człowieka. 

Futbol flagowy jest bezkontaktową odmianą Futbolu amerykańskiego. Dzięki temu jest znakomitą grą zespołową dla dzieci i młodzieży. Cechuje się widowiskowością, dynamiką, a także uczy młodych ludzi dyscypliny i współpracy jak żaden inny sport zespołowy! Futbol flagowy można uprawiać w hali jak i na świeżym powietrzu.1. W Futbolu flagowym punkty zdobywa się przez doprowadzenie piłki do pola punktowego przeciwników, znajdującego się na przeciwległym końcu boiska.

2. Drużyna atakująca musi skutecznie planować kolejne akcje. Aby utrzymać piłkę w posiadaniu musi ona w zaledwie czterech próbach dotrzeć z piłką do środka boiska. Jeśli to się powiedzie - drużyna dostaje kolejne cztery próby by zdobyć punkty (dotrzeć do pola punktowego rywali), w przeciwnym wypadku przeciwnicy przejmują piłkę i rozpoczynają swój atak. 

3. Przed rozpoczęciem zagrania rozgrywający drużyny atakującej przekazuje swoim zawodnikom informacje na temat sposobu przeprowadzenia akcji. Jednak musi być utrzymane odpowiednie tempo gry - pomiędzy zakończeniem poprzedniego i rozpoczęciem następnego zagrania nie może upłynąć więcej niż 30 sekund! 

4. Każda akcja rozpoczyna się w momencie, gdy jeden z zawodników drużyny atakującej podniesie piłkę z ziemi i przekaże ją rozgrywającemu. Póki to nie nastąpi, wszyscy zawodnicy obu drużyn muszą stać po odpowiednich stronach linii rozpoczęcia akcji i nie mogą jej przekroczyć. 

5. Drużyna będąca przy piłce ma do wyboru dwa rodzaje zagrań: 
a) akcję biegową - tuż po rozpoczęciu akcji rozgrywający oddaje piłkę w ręce innego zawodnika, który stara się przebiec z nią jak najdalej w stronę pola punktowego przeciwników. By to osiągnąć biegnący z piłką musi się wykazać szybkością i zwinnością ! 
b) akcję podaniową - rozgrywający rzuca piłkę do któregoś z kolegów z drużyny, który po jej złapaniu kontynuuje bieg w stronę pola punktowego przeciwników. 

6. Akcja ofensywna kończy się w momencie, gdy rozgrywający zbyt długo zwleka z podaniem (na pozbycie się piłki ma zaledwie 7 sekund) lub gdy zawodnik będący w posiadaniu piłki straci przynajmniej jedną ze swoich trzech flag(są one przyczepione z tyłu spodni). Akcja kończy się także kiedy zawodnik z piłką znajdzie się poza boiskiem, bądź gdy piłka dotknie ziemi po niecelnym podaniu. 

Jako klub jesteśmy w stanie zapewnić podręczniki dla nauczycieli, potrzebny sprzęt do gry oraz certyfikowanych instruktorów.

Jeśli są państwo zainteresowani przeprowadzeniem treningu prosimy o kontakt:
Tel: 534 627 656 - Michał Gawryś, trener AVIATORS Mielec
E-mail: [email protected]